Másik János

Másik János, zeneszerző, előadóművész (főbb hangszerei: bandoneon, zongora, gitár, ütős hangszerek)
 
Konzervatóriumi tanulmányait Győrött végezte, majd a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskola jazz tanszakán tanult tovább. Az 1972 évi Ki mit tud? tehetségkutató verseny jazz kategóriájában nyertes Interbrass zenekar tagja, később évekig zenei vezetője. 1976-ban szerzett tanári diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán, Dobszay László/népzene, szolfézs/ és Földes Imre /zenetörténet/ növendékeként.
 
1974-ben, majd 1977-ben résztvevője volt Szabó Gábor, a világhírű amerikai-magyar jazz gitáros budapesti tv koncertjének. 1975-ben Cseh Tamással és Bereményi Gézával közösen megírják, és előadják a Levél nővéremnek című előadást, melyből lemez készült. A szerzőhármas még két közös színházi, illetve lemez produkciót készít: Levél nővéremnek 2./1994/ és az Igazi levél nővéremnek./2001/
 
1976-ban improvizáció technikát és XX. századi zenei analízist oktat a Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskola jazz tanszakán.1977-től Kőszegi Group tagjaként Nyugat-Europában turnézik, Kőszegi Imre, Tony Lakatos, Dandó Péter, Babos Gyula, Tornóczky Ferenc, és más ismert muzsikusok társaságában.
 
A 80-as évek elejétől érdeklődése az underground felé fordul, részt vesz a Trabant zenekar felvételein, turnézik a Balaton és Európa Kiadó zenekarokkal. 1998-ban elkészíti a Peepshow mennyország című albumot, amely nagyrészt Bálint István szövegire épül.
 
Számos magyar és nyugat-európai filmhez írt zenét. Zeneszerzője a 2009-ben a New York-i MOMA-ban bemutatott Hunky Blues című, Forgács Péter által rendezett dokumentumfilmnek; a következő közös munkájukat az amszterdami Eye Múzeum mutatta be, mint videó installációt Looming Fire címmel.
 
A 2000-es évektől a Másik János és Heart Rock Company formációival koncertezik, szóló estjein, ahol dalait énekli, időnként verseiből is felolvas. Zeneszerzője a Vándorszínészek című filmnek.
 
2018 szeptemberétől a Rádió Bézs csapatát is erősíti. Műsorának címe:
 
HEART ROCK  
A rock zenétől a jazz-en át a szimfonikus  filmzenékig és vissza,  dalok, dalok ,dalok, underground, költészet, tangó.