Endrei Judit

Minden lehetőséget megragadok arra, hogy hittel, szenvedéllyel képviseljem, és aktivitásra, tevékeny életre ösztönözzem a korosztályomat.

A tapasztalatok egyértelműen azt mutatják, és ebben a médiának is jelentős szerepe van, hogy a társadalom nem igazán tud mit kezdeni az 50 feletti korosztállyal. Lemondott róla munkavállalóként és a civil társadalom tagjaként, így mindarról a tudásról, tapasztalatról, bölcsességről, amit ez a nagyszámú csoport eddigi élete során megszerzett. (Ma Magyarországon mintegy 4 millió ötven feletti férfi és nő él!) A társadalom azt sem vállalja fel, hogy legalább segítségére legyen információkkal, szolgáltatásokkal, hogy a korra jellemző változásokat minél pozitívabban, probléma mentesebben élje meg az érintett.

A középkorúak többsége krízisként éli meg ezt az időszakot. Holott – ha valaki kellően felkészült, nyitott a változásra – kifejezetten pozitív lehetőségnek is tekinthetné azt, hogy a belső kreatív erők felszabadulnak, a személyiség egésze, külső-belső megjelenése hitelesebbé, őszintébbé válhat. A középkorúság olyan átmeneti időszak, melyben sokan megkérdőjelezik az életük irányát, esetleg elbizonytalanodnak, elégedetlenek lesznek, ráadásul még az egészségi állapotuk romlásával is szembesülniük kell. A legtöbb embernek ekkor óriási szüksége van a külső támogatásra, szakemberek segítségére, életvezetési tanácsokra.